3 wskazówki przy wyborze balustrady ze stali nierdzewnej

Popularność balustrad ze stali nierdzewnej rośnie z roku na rok, a entuzjastów tego rozwiązania przybywa co sezon. Nie powinno to dziwić, ponieważ balustrady ze stali nierdzewnej są dobre jakościowo, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. W dodatku ładnie wyglądają zarówno jako wyposażenie schodów wewnętrznych, jak i na zewnątrz budynku jako dopełnienie balkonu. Jaki rodzaj balustrady ze stali nierdzewnej wybrać i na co zwrócić uwagę?

Balustrada ze stali nierdzewnej – wybieraj stal dobrej jakości

Balustrady ze stali nierdzewiejącej swoją topową pozycję wśród elementów do wyposażenia domu zawdzięczają przede wszystkim jakości materiału, z którego są wykonane. W przeciwieństwie do barierek z żelaza stalowe balustrady są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Mowa tu jednak nie tylko o drobnych zarysowaniach, ale także np. większych wgnieceniach. Poza tym balustrada z nierdzewki nie rdzewieje, a to za sprawą właściwości stali, która w procesie obróbki uzyskuje większą odporność. W przeciwieństwie do barierek zrobionych ze zwykłej stali rdzewiejącej balustrady ze stali nierdzewnej możesz bez obaw zainstalować na zewnątrz budynków. Możesz je także zamontować w budynkach ze szczególnym przeznaczeniem, np. szpitalach albo pracowniach chemicznych.

Żeby jednak projekt balustrady ze stali nierdzewnej w pełni nas zadowalał, powinniśmy zadbać o bardzo dobrą jakość materiału, z którego zostanie ona wykonana. Ważny jest w tym przypadku wybór stali nierdzewnej, a nie zwykłego żelaza. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, balustrady ze stali zwykłej nie wykazują tak dużych właściwości wytrzymałościowych jak balustrady ze stali nierdzewnej. Oczywiście na rynku jest wiele typów balustrad z żelaza, które są przeznaczone do montażu w budynkach.

Pamiętajmy jednak, że tego typu projekty są mniej wytrzymałe, a co za tym idzie – także mniej opłacalne. Dlaczego? Balustrady ze stali nierdzewnej wytrzymują lata w bardzo dobrym stanie, co oznacza, że cena ich zakupu nie będzie podbita przez kolejne koszty związane np. z konserwacją barierki. Z kolei balustrada z żelaza rdzewieje i jest mniej odporna na uszkodzenia mechaniczne. To oznacza, że choć podstawowe koszty jej zakupu są nieco mniejsze, to musimy do nich doliczyć także cykliczną konserwację i odnowienie stali rdzewiejącej, a także ewentualne naprawy.

Balustradę z nierdzewki montuj tylko z fachowcem

Sklepy budowlane posiadają szeroki asortyment, jeśli chodzi o produkty do wyposażenia domu, w tym także balustrady ze stali nierdzewnej. Tak naprawdę możemy wybierać w wielu rodzajach balustrad wewnętrznych i typach ich doposażenia. Wiele z nich to gotowe balustrady stalowe przeznaczone do samodzielnego montażu. Oczywiście możesz zabawić się w majsterkowicza i samodzielnie zainstalować balustradę przy balkonie. My zalecamy jednak wybór profesjonalnej ekipy do montażu balustrady. Dlaczego? Powód jest prosty – niewielu z nas dysponuje odpowiednimi narzędziami i umiejętnościami do montażu tego typu konstrukcji. Zwłaszcza jeżeli to są balustrady ze stali nierdzewnej. Pamiętajmy, że wiele firm sprzedających balustrady z nierdzewki w cenie komponentu oferuje także doradztwo techniczne i instalację balustrady ze stali nierdzewnej.

Jest jeszcze jeden argument przemawiający za montażem balustrady ze stali nierdzewnej z profesjonalną ekipa montażową. To utrata gwarancji na produkt w przypadku, jeśli podczas montażu uszkodzimy któryś z elementów balustrady. Jeśli do tego dojdzie, stracimy możliwość reklamowania wadliwego produktu.

Balustrada ze stali nierdzewnej na wymiar to opłacalne rozwiązanie

Balustradę ze stali nierdzewnej możemy zamówić u producenta, ale możemy także zlecić jej wykonanie na wymiar. Taka balustrada nie kosztuje więcej niż standardowa balustrada z nierdzewki. Zyskujesz za to możliwość dopasowania balustrady do wymiarów balkonu lub schodów jest nieporównywalnie łatwiejsza niż szukanie balustrady odpowiedniej długości. Wykonanie balustrady ze stali nierdzewnej na wymiar możemy zlecić profesjonalnej firmie, która zadba także o fachowy montaż barierki. Wystarczy, że podamy odpowiednie wymiary balkonu i wybierzemy rodzaj balustrady, np. balustradę ze stali nierdzewnej ze szkłem.

Zalety balustrady ze stali nierdzewiejącej na wymiar docenią zwłaszcza osoby, które remontują dom i np. chcą wymienić dotychczasowe zabezpieczenie balkonu. To także dobry sposób na odnowienie mieszkania i dodanie do niego nowoczesnych elementów, np. w postaci wewnętrznego balkonu francuskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − trzy =