Pionowniki laserowe – funkcja i sposób działania

Urządzenia laserowe bardzo ułatwiają dokonywanie pomiarów oraz wytyczanie prostych linii. Są niezwykle dokładne, a do tego mogą pracować na dużych odległościach, co przydaje się na placach budowy i w geodezji. Jednym z takich urządzeń jest pionownik laserowy.

Do czego służy pionownik laserowy?

Jest to sprzęt, który działa w oparciu o technologię laserową. Pionowniki dostępne w ofercie MSV24 wyróżniają się bardzo dużym zasięgiem pola widzenia oraz wysoką rozdzielczością, co jest zasługą nowoczesnego układu optycznego. Jasność lasera można dostosować do warunków pracy, a światło jest widoczne także w trudnych warunkach. Urządzenie posiada szczelną i mocną obudowę, nie ma więc problemów z tym, aby korzystać z pionownika w trakcie problematycznej pogody oraz na wymagającym terenie.

Pionownik jest łatwy w obsłudze i wyposażony w praktycznie funkcje ułatwiające pracę. Korzysta się z niego do wyznaczania pionów oraz punktów pionowo w dół i do góry. Wytyczanie linii odbywa się na podobnych zasadach co w tradycyjnych narzędziach pomiarowych z układem optycznym, ale dzięki zastosowaniu lasera pomiary są jeszcze dokładniejsze i można ich dokonywać na znacznie większych dystansach.

Gdzie można wykorzystać laserowy pionownik?

Z pionowników laserowych korzysta się przede wszystkim przy pracach budowlanych i geodezyjnych, kiedy potrzebne jest precyzyjne wytyczenie prostych linii oraz punktów. Pionowniki okazują się też bardzo użyteczne w innych pracach inżynierskich, w przemyśle oraz w kopalniach.

Jak wybrać pionownik, który spełni swoją funkcję?

Pionowniki laserowe, które można zamówić na msv24.pl, są wyposażone w potencjometry umożliwiające zarządzanie różnymi funkcjami sprzętu. Pionownik posiada także pokrętło regulacji ostrości do nieskończoności. Dużym ułatwieniem podczas pracy jest stabilna podstawka – umieszczony na niej pionownik zachowuje pożądaną pozycję przez cały czas jego użytkowania, co przekłada się na dokładniejsze wyniki. Warto też zwrócić uwagę na to, w jakich temperaturach może pracować dany pionownik – dobre modele mogą pracować w zakresie od -10 do +50 stopni Celsjusza.

Dobrym wyborem jest pionownik, którego wiązka laserowa ma kolor czerwony, ponieważ właśnie czerwień jest dobrze widoczna w różnych warunkach i nie męczy wzroku nawet podczas dłuższej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 4 =